Објавено на:

Меѓу првите во светот: Русија ја укинува изолацијата по контакт со заразен од Ковид 19

t

Русија, од денеска, ја укина изолацијата за лица кои биле во контакт со заразен од корона вирус.

Шефицата на руската служба за фитосанитарен надзор Ана Попова, изјави дека карантинот за лица кои биле во контакт со заразени со омикрон варијантата на корона вирус ја губи смислата, затоа што омикрон е многу заразен, а при тоа често дава асимптоматски облик на болеста, пренесе РИА Новости.

Во Русија денеска стапуваат на сила и нови правила за отпуштање пациенти со корона вирус.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се подготвувала голема местенка: Црногорската полиција најде…

Полицијата во Црна Гора вечерва спроведе акција…

Косовски аналитичари: САД и ЕУ мора да…

Европската унија и САД мора да имаат…

Владата вечерва е обоена во сино по…

Вечерва зградата на Владата свети во сино,…

Досегашниот МНР на Бугарија, Николај Милков ќе…

Преодната влада му предлага на претседателот Румен…

Не стивнуваат протестите во Израел: 450.000 народ…

Голем број Израелци вечерва излегоа на улиците…