Објавено на:

Меѓу првите во светот: Русија ја укинува изолацијата по контакт со заразен од Ковид 19

t

Русија, од денеска, ја укина изолацијата за лица кои биле во контакт со заразен од корона вирус.

Шефицата на руската служба за фитосанитарен надзор Ана Попова, изјави дека карантинот за лица кои биле во контакт со заразени со омикрон варијантата на корона вирус ја губи смислата, затоа што омикрон е многу заразен, а при тоа често дава асимптоматски облик на болеста, пренесе РИА Новости.

Во Русија денеска стапуваат на сила и нови правила за отпуштање пациенти со корона вирус.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се најголемите донатори на Трамп?

На веб-страницата Open Secrets ја најдовме актуелната…

Скопјанец агресивно се однесувал и упатувал закани…

На 20.07.2024 во Скопје, полициски службеници од…

КАЛЕНДАР НА МПЦ: Денеска го славиме Св.…

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска…

Хороскоп за понеделник (22 јули)

ОВЕН Денеска во неколку наврати ќе треба…

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Роден е Александар Македонски…

На денешен ден 22 јули (според некои…