Митовски: На Боки 13 не му е дозволено презентирање на доказите од неговиот мобилен телефон, иако тој сам нудел да им ја каже шифрата

t

Во емисијата „Заспиј ако можеш“, уредникот на Инфомакс Александар Митовски истакна дека, на рочиштата за „Меѓународен сојуз“ на Боки 13 не му е дозволено презентирање на доказите од неговиот мобилен телефон, иако тој сам нудел да им ја каже шифрата, за да може да се прочитаат тие докази.

„Боки 13 затоа што се заканува дека ќе објави некои други докази, се уште го држат во затвор и го носат на рочиштата за „Меѓународен сојуз“. И што е најинтересно, на рочиштата на „Меѓународен сојуз“, на Боки 13 не му е дозволено презентирање на доказите од неговиот мобилен телефон. Многу индикативно, иако тој самиот вели -„Еве вие не можете да ми го отворите телефонот, јас ќе ви ја кажам шифрата за да можете да прочитате“, судијата одбива“. – истакна Митовски.

„Нели, ако трагаме по првдата, тогаш треба да ги увидиме сите достапни докази. Зошто не се дозволи да се отвори телефонот на Боки 13, да ги прочитаме пораките?… Не ни е дозволено, судијата ќе ги прочита и не можат да ги објават..“ – дополни Митовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР: Марија, мајката на убиеното дете Александар…

„Нефункционалните институции ми го убија детето. Мојот…

Митовски: Никогаш, никому американците не влепиле ваков…

Не дека многу ги почитувам или поздравувам…

(Видео) Митовски го „избрка“ Таче од сопствената…

Првите потврдени сознанија дека Русија подготвува инвазија…

ЕУ и САД исплашени: Заедничкиот настап на…

Неодамнешната заедничка изјава, усвоена од Русија и…

(Видео) Аналогијата е случајна: Во помијата за…

Вистинска драма попладнево се случи на заедничката…