Мицкоски: Бугарија да даде можност на Македонците таму да си ги остварат своите права

t

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во емисијата Само Интервју која се емитува на Канал 5 телевизија зборувајќи за преговорите со Бугарија истакна дека нашиот источен сосед сега со новата влада има начин да манифестира на отворена сцена зрелост и да се покажат како фактор, а тоа е да ја тртгнат фуснотата од јазикот или една од оние дузина пресуди на Европскиот Суд за човекови права да имплементираат

-Тие сега имаат начин да манифестираат на отворена сцена зрелост и да се покажат како фактор, еве нека ја тргнат фуснотата од јазикот или една од оние дузина пресуди на Европскиот Суд за човекови права да имплементираат, нека им дадат можност на нашинците таму општествено културно да се организираат, ако навистина имаат добра намера како што велат тие, рече Мицкоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Крмов: Не е првпат ДПМНЕ да…

Не е првпат ВМРО-ДПМНЕ да ги задуши…

(Видео) Крмов открива детали: Доктори блиски до…

Пратеникот на Левица, Борислав Крмов, во денешното…

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ негираат дека Груевски ги…

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не одговараат дали поранешниот…

Груевски ги повика пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да…

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола…

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: Како Мицкоски на Централен комитет…

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, во денешната…