(Видео) Мицкоски: Сега се гледаат резултати, се што е ветено се реализира

t

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на населба Радишани.

Мицкоски истакна дека му претставува задоволство кога ќе може да посетам нешто што веќе се гледа, а претходно било ветувано и за жал не било реализирано.

-Посебно импресивно делува ова што го кажа градоначалникот Дарко, а исто така за мене посебен впечаток остави, како што тој рече очистената џунгла во коритото на река Серава подолу.

Средина во која што живееле жителите овде во населба и село Радишани и ќе продолжи понатаму тоа да се средува. После подолго време луѓето виделе дека има и мост и дека има и вода во речното корито, односно дека постои река.

За жал изминатите четири години тоа било комплетно напуштено и запуштено, еве би рекол така.

Ова што се прави во училиштата, ова што се прави за луѓето кои што сакаат да се занимаваат со спорт, тоа што се прави со реквизитите и играчките за децата во градинките навистина делува импресивно. Продолжуваме и понатаму да работиме.

Она што го гледам од страна кај нашиот политички противник е дека ги критикуваат овие мои посети. И би рекол оние скапо платени со украдени народни пари ботови кои што пишуваат по социјалните медиуми само ќе им порачам дека ќе продолжите уште долго да ме гледате и уште долго ќе реализираме успешни проекти. Затоа што ВМРО-ДПМНЕ тоа што го ветува и го исполнува. А, СДСМ тоа што го ветува, го краде од народот и никогаш не го исполнува. За жал уште долго ќе ме гледаат и уште долго ќе реализираме проекти кои што граѓаните ги бараат од нас за довербата која што ја дадоа на локалните, а многу скоро денеска и на предвремени парламентарни избори, нагласи Мицкоски.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…

Добро утро со Инфомакс: Ќе ја оставиме…

На тројца комити, еден кодош, или во…