Млад маж се бори за живот на скопските клиники откако паднал од покрив

t

Велешанец на 35-годишна возраст се бори за живот на скопските Хирушки клиники откако вчера попладне паднал од покрив висок околу 10 метри, во близина на силосите кај Маслодајна.

Несреќата се случила околу 15 часот, кога велешанецот, кој бил ангажиран на поправка на покрив, од засега непознати причини, паднал. Веднаш на местото на несреќата била повикана екипа на Итната медицинска помош која му укажала прва помош и итно го пренела во Хирушката амбуланта на велешката Општа Болница.

Од велешката болница за МИА информираат дека повредениот бил донесен во бесознание и со повеќе тешки повреди и веднаш бил реанимиран и прегледан. Но, поради тешките повреди на главата и на градниот кош, итно бил транспортиран на Хирушките клиники во Скопје.

Полицијата направила увид на настанот и ги утврдува причините за тоа како паднал 35 годишниот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија: Жена од Македонија загина во тешка…

Во страшна сообраќајка што вчера се случила…

СДСМ: Поминаа ден-два, пожарите не се под…

Поминаа ден-два, пожарите не се под контрола,…

БРАВО! 13-годишниот Дарјан Мирчевски освои златен медал…

13-годишниот Дарјан Мирчевски од Скопје освои златен…

Левица: Нови задолжувања од 548 милиони евра,…

Новата министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска,…

Хаос во цел свет: Откажани се летови,…

Голем број компании, банки, медиуми и авиокомпании…