Објавено на:

Момче влегло во замрзнувач и се смрзнало до смрт- мајка му верува дека било предизвик на социјални

t

Се сомнева дека малото момче од Кордоба загинало трагично обидувајќи се да направи предизвик на социјалните мрежи. Полицијата му го одзела мобилниот телефон на починатото момче и проверува што се крие зад оваа трагедија, објави Билд.

Друга теорија е дека момчето влегло во замрзнувачот да се олади, бидејќи температурите во Кордоба деновиве надминале 40 степени Целзиусови.

“Не знам што се случи, воопшто не можам да разберам. Верувам дека само сакаше да се разлади”, рекла мајката на момчето.

Плачејќи, таа за медиумите изјавила дека Того кобната вечер се вратил од фудбал и отишол во својата соба да спие.

Во текот на ноќта мајката и бабата на момчето се разбудиле бидејќи било премногу топло и имало многу комарци. Шетајќи низ куќата забележале дека замрзнувачот кој одамна престанале да го користат е приклучен на струја.

“Кога мајка ми го отвори капакот, го виде мојот син без знаци на живот. Имаше пена на усните и беше целосно син”, рекла мајката.

Мајката се сомнева дека момчето можеби имало идеја да се разлади откако се туширало, дека влегло во замрзнувачот и го удрило струја.

Таа и неговата баба веднаш повикале брза помош, која го пренела момчето во болница. За жал, лекарите таму констатирале смрт. Се верува дека детето починало од срцев удар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија: Едно лице почина, а друго се…

Едно лице почина, а друго се бори…

ТРАГЕДИЈА: 14-годишно дете почина во Битола!

Во текот на вчерашниот ден, во атарот…

Загина 63-годишен прилепчанец при палење на стрниште

Во несреќен случај, од пожар загина 63-годишен…

„Не веруваме дека ќе ги најдеме живи“…

Спасувачките екипи ја прекинаа потрагата по шест…

Момче влегло во замрзнувач и се смрзнало…

Се сомнева дека малото момче од Кордоба…