Објавено на:

Момче застрелано во пенисот во инцидент во Земун

t

Младо момче е во тешка состојба по вчерашните пукотници во Земун. Како што пренесува српски „Телеграф“, во престрелката околу 22 часот тешко повреден е 25-годишниот Урош Кецмановиќ.

После пукотниците, тој бил ставен во автомобилот, од страна на неговите пријатели, еден од нив водач на навивачката група на Партизан, и го напуштиле местото.


Кога полицијата ги запрела, со Брза помош ранетиот бил пренесен во болница, каде лекарите се борат за неговиот живот.

Српскио портал пренесува дека има прострелна рана на ногата и во гениталиите, а засега сите одбиваат соработка со полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Копаат ровови за гробници, полицијата секој ден…

Масовните гробници кои во последните неколку дена…

БОМБА од Украина: Порошенко се обидел да…

Поранешниот претседател на Украина Петро Порошенко се…

Кулеба се пофали: Пристигнува ново тешко оружје…

Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитриј Кулеба…

Бугарскиот европратеник Ќучук: После толку обиди за…

Бугарскиот европратеник и известувач за Македонија, Илхан…

САД не престанува: Нови санкции за две…

САД денеска воведоа санкции за две руски…