Објавено на:

Надал со нов нoж во грбот на Ноле: Австралија Опен ќе биде одличен гренслем и без Ѓоковиќ

t

Додека е во тек борбата на Ѓоковиќ да остане во Австралија и да настапи на Австралија Опен во јавноста најголемо внимание со своите коментари привлекува Шпанецот Рафаел Надал.

Надал претходно неколку пати го критикуваше Ѓоковиќ, а сега одново даде таква изјава. Шпанецот порача дека не се согласува со работите што ги прави српскиот тенисер.


„Турнирот во Мелбурн е поважен и поголем од било кој тенисер. Австралија Опен ќе биде одличен гренслем и без него. Го почитувам Новак, но не се согласувам со многу работи што ги направи во последните две недели“, изјави Надал.

Ќе потсетиме, ако Ѓоковиќ настапи на Австралија Опен и дојде до титулата ќе има 21 освоени гренслем титули со што би имал една повеќе од Надал и Федерер на вечната листа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Градоначалничката Арсовска вечерва на увид во излевањето…

Градоначалничката на Град Скопје, Данел Арсовска со…

Прекумерно се испушта вода од ХЕЦ Матка,…

Поради сериозниот недостиг на електрична енергија, Владата…

Се огласи Лазаров: Невозможна мисија беше да…

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров,…

Израелска студија: Четвртата доза вaкцина пpoтив Ковид-19…

Медицинскиот центар Шеба во близина на Тел…

Владата прогласи kpизна состојба во снабдувањето со…

Владата на денешната втора седница донесе Одлука…