Нападнати ученици во Чаир

t

На 08.02.2024 во 18:24 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на подрачјето на подрачјето на Чаир во Скопје, во училишниот двор на средно училиште, четворица малолетни ученици биле физички нападнати.

Според пријавата, тие биле нападнати од неколку лица, помеѓу кои и еден соученик од истото училиште.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Децата ни учат во УЧИЛНИЦИ БЕЗ…

Децата учат на +40 степени без клима,…

Рано утрово Душко ја фатил за коси…

Рано утринава околу 5 часот српската пејачка…

Алармантно предупредување до родителите во Македонија: Постои…

„Ве информираме дека изминатиот период забележана е…

Чаирчанец ја нападнал вонбрачната партнерка со тврд…

Деветнаесетгодишна девојка пријавила дека пред три дена…