Нападнат полицаец кај Бит Пазар

t

На 12.02.2024 во 16.30 часот на подрачје на Бит Пазар во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Бит Пазар го лишиле од слобода М.Т.(34) од Скопје затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сакал да поткупи полицаец со 50 евра,…

Жител на сеото Бузалково, Скопско сакал да…

Полицијата досега уапси три лица во Србија…

Полицијата досега уапси три лица во Србија…

Пресуда: Осуден полицаецот кој лажел за Јане…

Исказите на полицискиот службеник дека Јане Ченто,…

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување…

Денеска (08.12.2023) полициски службеници од Полициската станица…

(Видео) 50 полицајци повредени за време на…

Околу 50 полицајци се повредени како последица…