Наркoc Македонија: 3aпленет xepoин во вредност од 200 илјади евра

t

Синоќа, (24.12.2021) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи на ул. Босна и Херцеговина во Скопје го приведоа А.О. (37) од Гостивар. Кај него се пронајдени околу пет килограми хероин во вредност од околу 200.000 евра, кои ги носел во ранец. При преглед на ранецот пронајден е хероинот, кој бил спакуван во девет пакувања.

Пронајденото е одземено, А.О. е лишен од слобода и во текот на денот до надлежното ОЈО Скопје ќе биде поднесена соодветна кривична пријава за извршено кривично дело по член 215. Министерството за внатрешни работи продолжува со континуираната борба против недозволената трговија со дрога, за што сведочат и постојаните заплени на дрога и приведување на лицата што ги вршат овие кривични дела.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски: Полицијата стана една од најтранспарентните институции…

Полицијата стана една од најтранспарентните институции, со…

Страшно: Удрил полицаец со Ауди па побегнал

Полицијата го уапсила И.Ј.(40) од Струмица затоа…

Хаос во Охрид: Бугарин уапсен пред бугарскиот…

Лице од Софија, Република Бугарија со два…

Што знае дете што е калашников: Косовската…

Косовската полиција приведе двајца малолетни Албанци во…

Полиција и денеска го чува бугарскиот клуб…

Ден по вчерашните протести против отворањето на…