Најнова вест: Полицаецот ранет во грабнувањето на затвореник пренесен на КАРИЛ!

t

Полицаецот кој беше ранет при филмското грабнување на затвореник кој отслужувал затворска казна во Идризово е пренесен на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ, дознава Инфомакс.

Според нашите информации повредата на полицаецот сепак била потешка, покрај повредата во нога во него било пукано и во бешиката.

Најверојатно во затворското комбе имало борба.

Кратко после полноќ денеска беше грабнат затвореник кој во затворот во Идризово отслужувал казна затвор во висина од 20 години поради убиство.

Според нашите информации станува збор за лице со иницијали М.Б од Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема веќе да бегаат: Забетонирана дупката од…

Ова се просториите каде осудениците во Идризово…

Најкреативни затвореници во светот, МВР објави видео…

Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна…

Тепачка меѓу затвореници во Идризово: Двајца завршиле…

Двајца затвореници од КПУ "Идризово" денеска по…

Млад затвореник од Велес починал во затворот…

Вчера во 15.15 часот во СВР Скопје,…