Објавено на:

Најнова вест: Спикерот Мајк Џонсон изјави дека Домот денеска ќе гласа за отворање истрага за импичмент на Џо Бајден

t

Спикерот Мајк Џонсон изјави дека Домот денеска ќе гласа за отворање истрага за импичмент на Џо Бајден.

Истрагата за импичмент ќе се базира на врските помеѓу фамилијата на Бајден, првенствено неговиот син Хантер со Украински олигарси.

Спикерот исто така изјави дека се сретнал со Зеленски, но не бил убеден дека Украина има план за победа во војната и дека без стратегија и план нема да дозволи нови милијарди долари фрлени во ветер како што тоа се случувало претходно.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поранешниот помошник директор на полицијата за случајот…

Речиси цел месец стотици полицајци, жандарми и…

Истрага против две лица за илегална трговија…

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за…

Уапсен дилерот од Куманово кој дивееше во…

Основното јавно обвинителство Куманово поведе истрага против…

Данска ја прекина истрагата за експлозиите на…

Данската полиција ја прекина истрагата за експлозиите…

Трамп: Бајден со политичкиот прогон врз мене…

Рускиот претседател претходно изјави дека обвинението за…