Најубавата фудбалерка го „сруши“ Инстаграм со една слика: За 24 часа доби 1,5 милиони лајкови

t

Една од најубавите фудбалерки на светот, Алиша Леман знае како да дојде до центарот на вниман ието, а сега тоа и успеа со фотографија во бикини на плажа.

Убавицата која ја следат повеќе од пет милиони луѓе на Инстаграм позираше на плажа во минијатурен костум за капење завртена со грбот и оваа слика собра преку 1,5 милиони лајкови.

– Нема конкуренција, се гледам само себеси – напиша Алиша под фотографијата.

Нејзините колешки го фалат нејзиниот изглед, како и нејзините фанови кои поради неа почнаа да го следат Астон Вила, клубот во кој настапува.

Таа е одлична фудбалерка и стандардна репрезентативка на Швајцарија, но стана позната затоа што отворено зборуваше за својата сексуалност.

Алиша Леман три години била во врска со фудбалерката Рамона Бахман, отворено ги критикуваше мажите и рече дека на женски фудбал доаѓаат само за да ги гледаат нив, додека потоа започна врска со фудбалерот Даглас Луиз, исто така член на Астон Вила.

Извор и фото: Mondo.rs

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) На вмровски инстаграм профил ВМРО-ДПМНЕ губи…

На анкетата на пролфилот Патриотско друштво на…

Инстаграм со вештачка интелигенција за гаранција на…

Инстаграм почна да тестира алтернатива за како…

Мета потврди: Ќе се дозволува говор на…

Мета ги приспособи своите насоки за говорот…

Владата како инфлуенсерка се пофали со 100…

Среде економска и здравствена криза на Владата-инфлуенсерка…

Двојни аршини: Фејсбук и Инстаграм нема да…

Раша тудеј сподели информација за новите политики…