На 9 април во Белград се отвора ресторанот на Џејми Оливер

t

Ресторанот на познатиот готвач и телевизиски готвач, Џејми Оливер, „Jamie’s Italian“ се отвора на почетокот на април во Белград на вода!

Jamie’s Italian ќе се простира на површина од 400 метри квадратни и има тераса од 250 метри квадратни со поглед на Сава и Стариот Сава мост.

Ресторанот ќе има модерен дизајн, прилагоден на локалните гости. Иизгледот ќе потсетува на класични италијански тратории, со топли бои, материјали и текстури.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шапиќ: Нови 700 автобуси и 125 трамваи…

Градоначалникот на Белград, Александар Шапиќ, денеска изјави…

Белград добива нов студентски град!

Секретаријатот за урбанистичко планирање во Белград објави…

(Видео) Мистериозна појава е снимена синоќа на…

Мистериозна појава е снимена синоќа на небото…

Кинескиот претседател од Белград: Кина ќе работи…

Претседателот на Народна Република Кина, Си Џингпинг,…

Џипинг денеска во Белград – ќе го…

Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска доаѓа во…