Недановски: Противникот градеше тим за ЛШ, ама во Битола одиме да победиме!

t

Во пресрет на гостувањето во Битола, своите очекувања ни ги сподели тренерот на вардарци, Владо Недановски.

„Пред сè очекувам големо дерби меѓу двете екипи кои се најголеми ривали во Македонија. Ќе биде празник за ракометот, играме против најдобро конструираната екипа оваа година во првенството. Да не заборавиме дека Еурофарм Пелистер направи тим за Лигата на шампионите. Фаворитската улога би им ја препуштиле ним, ќе играат пред својата публика, пред своите „Чкембари“. Сепак, ние не одиме предадени, ќе се бориме и се надеваме на поволен резултат. Станува збор за квалитетен ривал како што е Еурофарм Пелистер. Јас не би кажал дека со сигурност ќе победиме, но ќе се обидеме, па исходот ќе видиме каков ќе биде“, ни кажа Недановски пред дербито против пелистерци.

Во главната фаза на сезоната со по три бода почнуваат Вардар и Алкалоид, додека Еурофарм Пелистер и Охрид влегоа со по два, Тиквеш и Бутел со по еден, а Пролет и Струга без бодови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Недановски: Противникот градеше тим за ЛШ, ама…

Во пресрет на гостувањето во Битола, своите…

Меџити до СДСМ: Вие сте неми набљудувачи…

Поминаа 1 месеци како сум министер во…

(Фото) ХАОС НА ЗЛАТИБОР! Бесни соседи оставиле…

Пораката која осамнала во зграда на Златибор…

Левица бара извинување од амбасадорката на САД…

Левица во соопштение наведуваат дека бараат извинување…

Го пријавиле во Обвинителство зошто од Демир…

Основното јавно обвинителство Кавадарци поднело обвинителен предлог…