Несреќа на Попова Шапка, повредени две лица

t

Малолетник и 32 годишен маж се повредени во несреќен случај кој вчера попладне се случил на скијачките патеки на Попова Шапка.

-Малолетник од Косово додека скијал удрил во моторна санка што ја управувал А.Н.(32) од тетовско, вработен во фирмата што стопанисува со скијачкиот центар, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.


Двете лица се здобиле со повреди и биле пренесени во Клиничката болница Тетово за укажување лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ексклузивно видео: Kако изгледа тунелот од кој…

Објавена снимка од тунелот од кој на…

Бектеши: Неделата ќе биде работна во туристичките…

Измените и дополнувањата на Законот за трговија…

Сомнителен случај на мајмунски сипаници во Грција

Националната организација за јавно здравје на Грција…

УХМР: Пороен дожд и грмежи денеска и…

На повеќе места особено во западните делови…

Во стрелиштето во Камник денеска се оддржа…

Во стрелиштето во Камник денеска се оддржа…