Несудената дипломатка Ејупи сега под истрага за корупција

t

Според она што беше објавено во некои медиуми, кон Ејупи се извршени 39 трансакции од страна на буџетски корисници и тоа од Државното правобранителство и општините Сарај, Петровец, Чаир и Брвеница.

Од Државната комисија за спречување на корупцијата за МИА потврдија дека од денеска отвораат предмет според допрен глас и ќе проверуваат податоците од институциите во врска со објавени информации дека на телевизиската презентерката Бесмира Ејупи и биле извршени 39 трансакции од страна на буџетски корисници.


Според она што беше објавено во некои медиуми, кон Ејупи се извршени 39 трансакции од страна на буџетски корисници и тоа од Државното правобранителство и општините Сарај, Петровец, Чаир и Брвеница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ердоган ќе разговара со Путин за прекин…

Портпаролот на Кабинетот на турскиот претседател, Ибрахим…

Борел се залага Кина да посредува во…

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, се…

Зошто светот молчеше за воените злосторства во…

Денес сме сведоци на на невидени санкции…

Арсовски: Ќе го вратиме Фрчкоски од Њујорк…

Дури ни Заев не успеа да го…

Несудената дипломатка Ејупи сега под истрага за…

Според она што беше објавено во некои…