Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата: Човек на Мицкоски уапсен додека шмркал кокаин

t

Истакнат член на партијата и близок човек до Христијан Мицкоски е фатен со дрога.

На 9-ти декември 2023 година, во 02:55 часот, во угостителски објект на булеварот „Железничка“ во Охрид, приведено е 33-годишно лице од охридското село Пештани со иницијали А.Т.

– Тој е затекнат при употреба на кокаин, а при извршен преглед кај него се пронајдени и одземени предмети со остатоци од кокаин. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.

Лицето има голем број фотографии со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Се работи за познат активист на ВМРО-ДПМНЕ од Пештани.

Лицето има и фотографии со градоналникот на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид, Кирил Пецаков, a инаку е претседателна месниот комитет на ДПМНЕ во Пештани.

За да биде уште позастрашувачка суштината на настанот, истиот тој работи како просветен работник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…