Објавено на:

Нова пратка од 80 тони мyниција пристигна во Украина

t

Уште една пратка муниција од Соединетите Американски Држави пристигна во Украина со авион, соопшти денеска украинскиот министер за одбрана, Алексеј Резников.

Министерот за одбрана на „Твитер“ напиша дека ова е десетта пратка, пренесува ТАС С.

Пристигнаа уште 80 тони муниција за украинските вооружени сили“, прецизира Резников.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трамп му вети на Зеленски дека ќе…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп синоќа во…

Мицкоски се сретна со Зеленски во Лондон:…

Премиерот Мицкоски во Лондон се сретна со…

Венс: Ако победи Трамп ќе преговара со…

Доколку Доналд Трамп победи на изборите, ќе…

Си-Ен-Ен: На Трамп било пукано од три…

Според наодите од аудио вештачењето, за време…

Орбан го претставува планот за решавање на…

Мировниот план на унгарскиот премиер Виктор Орбан…