Новиот министер бара помош: Данаиловски, Пановски и Марковски да бидат дел од новата Комисија за заразни болести

t

Министерот за здравство Беким Сали ги повика докторите Драган Даниловски, Никола Пановски и Вело Марковски да бидат дел од новата Комисија за заразни болести.

Јавната покана Сали ја упати попладнево преку статус на социјалните мрежи.

-Заради ефективност и успешност на овој процес, би сакал јавно да ги поканам и угледните професори д-р Даниловски, д-р. Пановски и д-р Марковски да се приклучат како членови на Комисија за заразни болести и со тоа да придонесат во нејзината работа. Доколку од какви било причини не се во можност да бидат дел од Комисијата за заразни болести, им упатувам отворена покана да бидат дел од мојот тим на советници., пишува министерот за здравство на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Пародија: Членови ќе му се заколнуваат…

Луѓе од партијата блиски до Мицкоски се…

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: Како Мицкоски на Централен комитет…

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, во денешната…

(Видео) Мицкоски никогаш не може да биде…

Како Груевски може да влијае врз пратениците…

(Видео) Ако Груевски се врати во Македонија,…

Мицкоски се договори со странците дека ќе…

(Во живо) Закон за амнестија е потребен,…

Факт е дека членот 353 од КЗ,…