Објавено на:

Нови детали за терористичкиот напад во Москва: Деветмина повредени се во критична состојба

t

Девет хоспитализирани по терористичкиот напад во Красногорск се во исклучително тешка состојба, покажуваат податоците на Министерството за здравство на Московскиот регион.
Информациите за хоспитализацијата на жртвите беа објавени на веб-страницата на Министерството за здравство на Московскиот регион.

Според објавените податоци, девет лица на различна возраст се во исклучително тешка состојба, меѓу кои седум жени и двајца мажи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Московската берза го запира тргувањето со американски…

Од 13 јуни Московската берза престанува да…

Рано утрово Душко ја фатил за коси…

Рано утринава околу 5 часот српската пејачка…

Француски државјанин приведен во Москва: Осомничен е…

Француски државјанин осомничен за собирање информации за…

Повеќе од 1.500 луѓе се евакуирани од…

Повеќе од 1.500 луѓе се евакуирани од…

Москва го протерува британското воено аташе

Одбранбеното аташе на британската амбасада во Москва…