Објавено на:

Нов бисер од Елон Маск за тоа кој пишува на Википедија

t

Постои една стара изрека, рече Маск – „Историјата ја пишуват победниците, а Википедија ја едитираат лузерите“, додаде Маск на изреалска телевизија во која гостуваше со пемиерот на Израел Бенјамин Нетанјаху за време на неговата посета на Израел деновиве.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Урнебесно: Елон Маск им нуди милијарда долари…

Елон Маск се исмева со Википедија им…

Нов бисер од Елон Маск за тоа…

Постои една стара изрека, рече Маск -…

Маск за офанзивата на Украина: Толку многу…

Американскиот бизнисмен Илон Маск на својата мрежа…

Бил Гејтс, Илон Маск и Марк Цукерберг…

Највлијателните личности во технолошката индустрија поитаа на…

Казна за руската „Википедија“- одбила да избрише…

Судот за прекршоци во Москва ја казни…