Објавена програмата за дочек на Нова Година во Скопје – ќе бее и Бени: Со Нокаут ќе ја испратиме старата, а со Наум и Зуица ќе ја дочекаме Новата 2022 година

t

Град Скопје денеска ја објави програмата за вечерашниот пречек на Новата година на плоштадот Македонија. За разлика од првичната најава, сега во програмата го има и Бени Шаќири кој ќе настапи од 22:30 до 23:30 часот.

Скопјани, вечерва од 20:30 часот дојдете на плоштадот „Македонија“ и се македонски изведувачи дочекајте ја Новата 2022 година на плоштадот „Македонија“. Вечерашната забава се организира со помош на три општествено одговорни компании, кои во време на голема економска и енергетска криза помогнаа скопјани да имаат можност на плоштадот да ја дочекаат Новата година, порачаа од Град Скопје.

Програма за дочек на Новата година:

20:30-21:30 – Пука Козметика

21:30-22:30 – ДНК

22:30-23:30 – Бени и Нон Стоп

23:30-00:30 – Нокаут

00:30-01:00 – Наум Петрески и Зуица Лазова

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај…

Студија објавена завчера на Светскиот ден против…

За Русија ограничувањето на цената на нафтата…

Русија порача дека и понатаму ќе наоѓа…

Претрес во домот на 73-годишен кавадарчанец: Пронајдени…

Кавадарчанецот е задржан во полициска станица, а…

Таравари: Ќе поддржиме уставни измени и како…

В.Д. претседателот на Алијансата за Албанците (АА)…

МВР демантира: Не не тепаа во Арачиново

По извршени детални проверки од страна на…