Ова е ненормална работа: Универзитетски професор зема пари од Министерство за одбрана за пишување статуси за поддршка на коалицијата “Можеме”

t

На социјаланите мрежи протече документ за тоа како угледен универзитетски професор и поранешен декан на правниот факултет на Универзитетот ФОН, бил ангажиран од Минситерство за одбрана за пишување текстови на социјални мрежи за поддршка на коалицијата “Можеме” и активно следење на изборната кампања до објавување на конечните резултати од ДИК.
Во извештајот за извршени работи професорот навел дека активно ја следел предизборната кампања се до објавување на конечните резултати, пишувал статуси за поддршка на коалицијата “Можеме” и остварил неколку телефонски контакти со Претседателот на пензионерите.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каша во Франција, Макрон го губи апсолутното…

Премиерката на Франција Елизабет Борн е избрана за првпат…

Првични проценки од изборите: Макрон го губи…

Според сите први проценки на институтите за…

Конечни резултати од изборите во Франција: Вториот…

Конечни резултати од изборите во Франција: „Заедно“…

Лукаревска: Ахмети кажа, избори ќе има во…

Заменик-претседателката на СДСМ Сања Лукаревска вечерва во…

Македонија им ја турна и најверојатно никој…

„Од изборите во ноември, партијата на Слави…