Објавено на:

Општ грабеж: Градоначалникот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп му дал тендери во вредност од 40 илјади евра на советник од СДСМ

t

Николче Мариновски е член на Советот на Општина Прилеп од коалицијата предводена од СДСМ Прилеп.

Николче Мариновски е одговорно лице на ДООЕЛ Прилепски текстилен Конзорциум.

Според податоците на порталот на Бирото за Јавни набваки ЈКП Комуналец – Прилеп во периодот од кога градоначалник на Прилеп е Борче Јовчески со овој „конзорциум“ на чело со Николче Мариновски има склучено договори за јавни набавки за ВЕТРИНАРНИ УСЛУГИ и замислете набавка на ХРАНА ЗА ПТИЦИ во вкупна вреднос вредност од 2.537.000 денари или преку 40.000 ЕВРА само за овие три договори! (има и други „ситни“ договори)! Инаку во времето на Илија Јованоски истиот „конзорциум“ има склучено и договор за РЕВИТАЛИЗАЦИЈА НА СПОРТСКИ И ДЕТСКИ ИГРАЛИШТА НА Територија на Општина Прилеп во вредност од 2.332.906 денари!

Ова е класичен пример за судир на интереси Избери интегритет / Zgjidh integritetin Државната Комисија за спречување на корупција може е на одмор!

Извор: Народен глас

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Нема плата ако не гласаш за ВМРО“:…

Функционери на ВМРО-ДПМНЕ во Македонска Каменица му…

(Фото+видео) Мицкоски на средба со бугарски мафијаш:…

QUO VADIS Мицкоски? (Или „Каде одиш Мицкоски“…

Ахмети: За грешките на Мицкоски сметката не…

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вечерва во…

Петровска: Кога ќе дојдат, поставете им неколку…

Доста беше негрижа од градоначалниците и кревање…

(Фото) Панче Тошковски фатен како со службено…

На социјалните мрежи се појави фотографија од…