Објавено на:

Откaжан дуелот помеѓу Македонија и Израел поради Ковид-19

t

Натпреварот меѓу Македонија и Израел со кој требаше да заврши контролната серија на избраниците на Лазаров во подготовките за ЕУРО 2022, поренесува Дриблинг.

Поради заразени во траборот на Израел, натпреварот е откажан. Конкретно три случаи во противничкиот тим, направија мечот да мора да биде откажан.

Македонија денеска немаше заразени на Ковид-19.

Наташа селекција на ЕП ќе игра во група со Словенија, Данска и Црна Гора.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ултиматум на Бајден до Нетанјаху: Сменете ја…

Американскиот претседател Џо Бајден во текот на…

Доналд Трамп му порача на Израел што…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека…

Блинкен бара брза и непристрасна истрага за…

Шефот на американската дипломатија, Ентони Блинкен, кој…

Тајмс оф Израел: 6 загинати во наводниот…

Сириските медиуми јавуваат за наводни израелски воздушни…

Од почетокот на војната во Газа, загинаа…

Министерството за здравство, кое е под контрола…