Објавено на:

Откaжан дуелот помеѓу Македонија и Израел поради Ковид-19

t

Натпреварот меѓу Македонија и Израел со кој требаше да заврши контролната серија на избраниците на Лазаров во подготовките за ЕУРО 2022, поренесува Дриблинг.

Поради заразени во траборот на Израел, натпреварот е откажан. Конкретно три случаи во противничкиот тим, направија мечот да мора да биде откажан.

Македонија денеска немаше заразени на Ковид-19.

Наташа селекција на ЕП ќе игра во група со Словенија, Данска и Црна Гора.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дополнителни 36 спасувачи ќе бидат испратени во…

Дополнителни 36 припадници на специјалните сили обичени…

САД ја поздравуваат деескалацијата на реториката меѓу…

САД ги поздравуваат напорите на лидерите на…

Бугарското МНР ја искара Македонија: Се однесуваа…

Остра реакција на бугарското МНР по тензијата…

Бугарскиот МВР ироничен: Ќе ви подариме три…

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и…

(Видео) Еве како Ангел Христов и останатите…

Неколку бугарски медиуми и провокатори на социјалните…