Објавено на:

Официјално: Асанж се враќа во САД! Британија ја отфрли жалбата на одлуката за екстрадиција

t

Велика Британија ја отфрла жалбата на Асанж за одлуката за екстрадиција!

Судот ја отфрли петицијата на коосновачот на Викиликс за жалба на екстрадицијата во САД, случајот е предаден на Министерството за внатрешни работи


Врховниот суд на Обединетото Кралство ја отфрли жалбата на Џулијан Асанж за одлуката за негова екстрадиција во САД, каде што соосновачот на Викиликс се соочува со обвиненија за шпионажа. Сега останува на министерката за внатрешни работи Прити Пател да ја одобри екстрадицијата.

Асанж сепак ќе биде екстрадиран во САД.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски го честиташе Денот на независноста на…

САД веќе 30 години се наш долгогодишен…

Путин нема да испрати честитка до Бајден…

Руискиот претседател Владимир Путин годинава нема му…

САД ѝ испраќаат на Украина нови ракетни…

Соединетите Американски Држави и испраќаат на Украина…

Иран не попушта: Без успех завршија преговорите…

Европскиот посредник изјави дека Техеран и Вашингтон…

Бајден: САД и НАТО ќе ја поддржуваат…

САД и НАТО ќе ја поддржуваат Украина…