Охриѓанец фатен на дело како краде

t

На 20.01.2022 од полициски службеници на СВР Охрид е лишен од слобода П.С.(35) од Охрид.

Тој бил затекнат при извршување кражба од плац лоциран на ул. „7 Ноември“ во Охрид.

Лицето е приведено во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претрес во Охрид: Пронајдена муниција

На 23.03.2023 во 15.50 часот, полициски службеници…

Скопјанец украл велосипед од 1.600 евра, па…

18-годишен скопјанец е осомничен дека украл велосипед…

Бугари фатени како крадат голема количина масло…

Тројца Бугари се обиделе да украдат поголемо…

Договорот од Охрид е гаранција за мирот…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај ја поздрави, како што наведува…

Oхриѓанец ја нападнал мајка си па тргнал…

На 17.03.2023 во 18.30 часот, од полициски…