Пендаровски: Димитар Ковачевски е голема непознаница во политиката

t

Претседателот Стево Пендаровски во гостувањето во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 ТВ, зборувајќи за актуелните настани во Македонија, се осврна и кон новоизббраниот претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски, нарекувајќи го непознаница

„Објективно, Димитар Ковачевски е голема непознаница во политиката бидејќи не бил на позиција претходно. Треба да му се даде шанса, факт е дека има богато академско искуство, има години и години партиски стаж во СДСМ, таму го познаваат. Мислам дека има конекции со разноразни групации кои постојат. Мислам дека има добра стартна основа“, изјави шефот на државата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски: Техничката влада е дефинирана со закон,…

 Техничката влада е дефинирана согласно закон и…

СДСМ ЌЕ ИМА СВОЈ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ Ковачевски…

Ковачевски изјави дека на вечерашната седница на…

Ковачевски: Техничката Влада е законска обврска за…

Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски…

Дискусија за заедничко дејствување против климатските промени…

Претседателот Стево Пендаровски утре ќе се обрати…

Ковачевски во Виена: Економската соработка и интеграција…

Економската соработка и интеграцијата на земјите е…