Петровска емотивно: НАТО заштитува – НАТО обединува – НАТО зацврстува

t

Во пресрет на Денот на НАТО, 4 април, ја осветливме зградата на Министерството за одбрана во бојата на Алијансата. Горди сме што сме дел од евроатлантското семејство на демократии, објави министерката за одбрана Славјанка Петровска на нејзиниот фејсбук профил.

– НАТО заштитува – НАТО обединува – НАТО зацврстува, напиша министерката Петровска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ: Над 500 лица…

Европол уапси 566 лица и заплени над…

Републиканците најавија гласање на импичмент за Бајден

Републиканците во Претставничкиот дом на САД во…

Јакимовски за тушот од О’Брајан за Мицкоски:…

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, на Фејсбук…