Објавено на:

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Скопје

t

На 19.05.2022 во 16.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од булевар „Трета македонска бригада“ патничко моторно возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.С. (50) од Скопје, удрило во Ѓ.Д.(36) од Скопје, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Ѓ.Д., констатирани во Градска општа болница „Осми септември“ – Скопје.

Увид на местото извршила екипа на СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Кривичниот суд продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

Продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

(Фото) Шокантни слики: Како се случи сообраќајната…

Шокантни се сликите од сообраќајната несреќа на…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…