Повредени 22 лица: Детали за сообраќајната нeсреќа која вчера се случи во битолско

t

На 03.02.2022 во 14.39 часот на ул.„Воден“, во близина на бензинска пумпа во Битола, кај „Краварски пат“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди А7“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Б.Б.(20) од с.Жабени, битолско и автобус „мерцедес“, со ресенски регистарски ознаки, управуван од Н.Б.(52) од с.Јанковец, ресенско, при што удриле во паркирано влечно возило „мерцедес“, со битолски регистарски ознаки. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Н.Б., а со телесни повреди возачот Б.Б. и патниците во автобусот Љ.Д.(25), Г.С.(48) и Ф.Ѓ.(31), тројцата од с.Јанковец, ресенско, Ј.Н.(42) од с.Златари, ресенско, С.Ј.(50) и С.Ј.(50) од с.Лева Река, ресенско, Ф.З.(52), И.М.(40), А.К.(28), М.Н.(47), Б.Г.(28) и В.П.(66), Н.Ѓ.(60), Ж.Ц.(51), Љ.А.(60), И.Р.(57), В.П.(42) и А.Б.(37), сите од Ресен, како и Ф.Т.(25) и Е.Т.(50), двајцата од с.Избишта, ресенско, констатирани во Клиничката болница Битола. Увид извршила увидна екипа на СВР Битола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петков им изрази сочувство на роднините на…

„Автомобилот со кој вечерва одевме за Варна…

Голема трагедија го потресе цел Балкан: Во…

Во сообраќајна несреќа која се случила вчера…

Во Кривичниот суд продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

Продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…