(Фото) Повторно гopи Суд за пpекршоци

t

Вечерва повторно избувна пожар во бараките кај судот за прекршоци кај Градски парк.

Голем пожар на истото место избувна пред неколку месеци. Огнот ги зафати сите бараки, а исгоре и дел од кровот на познатиот ресторан „Томче и Софка“.

Пожарот го гасеа седум противпожарни камиони и 20 пожарникари, а никој не извести за материјалната штета и за документацијата која беше изгубена во пожарот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова трагедија во Србија: Двајца мажи изгореа…

Две лица загинаа во пожар што рано…

Пожарникар се повреди при гаснење пожар во…

Во текот на вчерашниот ден, при настанат…

Продолжува судењето за пожарот во модуларната болница…

Денеска во 10 часот во Основниот суд…

Се запали автомобил во движење во близина…

Автомобил во движење се запали денеска на…

БРАВО! Полицаец од Крушево влегол во запалена…

-На 30.09.2022 околу 17.35 часот во Полициска…