(Фото) Повторно гopи Суд за пpекршоци

t

Вечерва повторно избувна пожар во бараките кај судот за прекршоци кај Градски парк.

Голем пожар на истото место избувна пред неколку месеци. Огнот ги зафати сите бараки, а исгоре и дел од кровот на познатиот ресторан „Томче и Софка“.


Пожарот го гасеа седум противпожарни камиони и 20 пожарникари, а никој не извести за материјалната штета и за документацијата која беше изгубена во пожарот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Познати заклучоците на германскиот извештај за модуларната…

Tетовското Oбвинителство денеска го доби преводот на…

Ризична против-пожарна операција: Цидовите во Жито Битола…

Покривот го нема, фасадата стои, административната зграда…

Битолски историчар – изгоре објект стар 120…

Битола денеска го загуби најрепрезентативниот стопански објект…

Гори куќа во делчевско, пожарникарите се на…

Во делчевското село Ѕвегор во тек е…

27 годишник намерно зaпaлил автомобил во Kуманово…

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ш.И.(33)…