Повpeдeни двајца полицајци во сообраќајна нecpeќа кај гpaничниот премин „Деве Баир“

t

На 11.01.2022 во 19.05 часот било пријавено дека во близина на терминал на Граничен премин „Деве Баир“, патничко возило „дачија дастер“, сопственост на МВР, управувано од полициски службеник, удрило во товарно возило „рено“, со турски национални ознаки, паркирано од С.А.(63) од Р.Турција. Двајца полициски службеници се здобиле со телесни повреди, констатирани во Здравствен дом Крива Паланка. Извршен е увид.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се урна Балон кај Љубљана: Неколку повредени

Tројца белгиски и еден словенечки државјанин се…

(Видео) Кола удри репортерка дур известуваше во…

Гледачите на телевизија во Западна Вирџинија се…

Момчето на зaгинaта девојка во шок: Се…

Момчето на загинатата Викторија. Н, 24-годишниот Л.…

(Видео) Неверојатно: Новинарка пpeгазена од автомобил додека…

Новинарката во САД ја удри од автомобил…

Дури денес ќе биде поништена лиценцата на…

Министерот за економија Крешник Бектеши на вчерашната…