Погребан матичниот лекар Ацо Трпковски, нема осомничени за убиството

t

67 годишниот Ацо Трпковски – матичен лекар од поликлиниката „Железара“ кој беше пронајден избоден до смрт во својот автомобил на местото на неосветлениот паркинг во близина на работното место, денеска е погребан, но неговиот убиец и натаму не е пронајден.

Нема ниту осомничени, ниту приведени од страна на полицијата и обвинителството. Единстѕвено е познато дека се прегледуваат видео-камерите од страна на полицијата, ддоека од обвинителството ги чекаат наодите од обдукцијата.

Од надлежните институции единствениот одговор е дека „интензивно се трага“, а во меѓувреме Трпковски денеска беше погребан.

Во понеделник од 12 до 16 часот матичните лекари нема да работат во знак на протест.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен е и трет осомничен во врска…

Приведено е уште едно лице во врска…

Погребан матичниот лекар Ацо Трпковски, нема осомничени…

67 годишниот Ацо Трпковски – матичен лекар…

Младите лекари ќе бидат ангажирани во вакциналните…

Ве известуваме дека Министерството за здравство веднаш…

УБИЕНОТО ДЕТЕ ВО ПРИЛЕП ИМА САМО 14…

Момче на 14 годишна возраст синоќа околу…

Петта недела штрајкуваат лекарите и стоматолозите во…

Штрајкот на Синдикатот на лекарите и стоматолозите…