Пожар во Нови Сад: Пожарникарите се борат со пламените јазици, чад ја обви зградата

t

Попладнево на улицата „Фрушкогорска“ во Нови Сад избувна пожар, предизвикан од пожар  на трансформатор во влезниот дел од зградата, што довело до значителен чад во зградата.

Пожарникарите со три возила излегле на терен и брзо го изгаснале пожарот. Нема повредени.

Целосно опожарена е една просторија, а материјалната штета е голема. Полицијата врши увид на лице место.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рама: Косово да прифати сè што се…

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за…

САД го поддржуваат Преспанскиот договор, тоа го…

Елизабет Ален, потсекретарка за јавна дипломатија и…

Слобода или екстрадиција? Денеска ќе се знае…

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска се…

Макрон го покани Путин на „Денот Д“…

Претседателот на Франција, Емануел Макрон го покани…

Мицотакис повторно предупредува: Ќе имате проблеми со…

Сакам уште еднаш да упатам предупредувачка порака…