Пожар кај Брдаров Камен: Постои опасност да се прошири кон веретниот парк Богданци

t

Денес окопу 11.00 часот во месноста викана Брдаров Камен веднаш до препумпната станица на хидросистемот Дојранско езеро избувна пожар во нискостеблеста деградирана шума и сува трева избувна силен пожар, информираат од Центарот за управување со кризи.


Поради опасност пожарот да се прошири кон ветерниот парк Богданци, три Ер Трактори на ДЗС полетаа за да помогнат на пожарникарите од ТППЕ Гевгелија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожар зад Универзална сала

Пожар избувна предмалку во куќа на улицата…

Изгоре угостителски објект на државниот правобранител Речи…

Пожар рано изутринава избувна во угостителски објект…

(Фото) Голем пожар над Кондово!

Голем пожар гори над Кондово. Пожарот е…

Пожар во Нови Сад: Пожарникарите се борат…

Попладнево на улицата „Фрушкогорска“ во Нови Сад…

(Видео) Огромни огнени пламени голтнаа цел трговски…

Голем пожар избувна во трговскиот центар Арши…