Пожap во прилепско, се зaпaли куќа, за среќа нема повpeдени

t

На 18.01.2022 во 20.10 часот било пријавено дека во с.Канатларци, прилепско, настанал пожар во куќа, сопственост на И.М.(44). Пожарот бил изгаснат од Територијалната противпожарна единица Прилеп. Повредени лица нема, а увид изврши екипа од Полициската станица Прилеп.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голем пожар во тетовско: 20 пожарникари се…

Во пожарот со мало задушување се соочиле…

Минатата ноќ гореше “БМВ” во Автокоманда

Ноќва во 02.30 часот во Полициската станица…

Три автомобили изгореа денес на “Партизнска”, почнала…

Рано утрово на булеварот „Партизански одреди“ во…

(Видео) Голем пожар во индустриската зона околу…

Руската агенција РИА Новости објави видео од…

Трагедија во Битола: Жена изгоре во пожар

На 01.05.2022 во 09.55 часот во СВР…