Полицаец му се заканувал на сопствениот брат со службен пиштол

t

На 11.04.2022, полициски службеници од Полициската станица Неготино го лишиле од слобода Т.Л.(47) од Демир Капија, затоа што со службениот пиштол, сопственост на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, каде што работи, му се заканил на неговиот брат.

Т.Л. бил приведен во полициска станица, а при претрес во неговиот дом биле пронајдени и одземени пиштолот, 1 рамка со 9 куршуми 7.62 ммм и службена легитимација од Министерство за земјоделство шумарство и водостопанство на Република Македонија – Шумски полицаец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Маж од Неготино фатен со кокаин во…

СВР Велес поднесе кривична пријава против Ѓ.М.(33)…

Полицаец се ранил додека го чистел пиштолот

На 23.11.2023 во 10.30 часот во СВР…

Приведена наставничка од Неготино по пријава е…

Наставничка од Неготино била приведена вчера попладне,…

Приведени за злосторничко здружување, даночно затајување и…

Врз основа на досегашните предистражни дејствија и…

Акција „Синџир“ во четири општини во Македонија…

Денеска од раните утрински часови под раководство…