Поради минирање затворен за сообраќај патот Градско-Прилеп

t

Поради минирање затворен за сообраќај е регионалниот пат Градско – Прилеп.

Како што информира АМСМ, патот е затворен од 12:35 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Неколку сообраќајници затворени за сообраќај поради генералната…

Неколку сообраќајници во Скопје денеска ќе бидат…

Во прекин сообраќајот на патот Валандово –…

Поради превртена приколка од камион во прекин…

Патниот правец Крива Палнка-Деве Баир е пуштен…

Македонија пат информира дека патниот правец Крива…

Патот Крива Паланка – Нерав во прекин…

Според последните информации од АМСМ, од 06:50…