Објавено на:

Поранешни сопружници се степале и двајцата пријавиле во полиција дека се нападнати

t

– Во средата, во 17.19 часот во СВР Скопје, 44 –годишна жена од Скопје пријавила дека околу 17.00 часот во заедничкиот дом на подрачјето на општина Аеродром во Скопје, по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот поранешен 47 – годишен сопруг, информираат од МВР.

Исто така, во полициска станица и сопругот пријавил дека бил физички нападнат од 44 – годишната сопруга.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

35-годишен скопјанец донесен починат во „8. Септември“

Министерството за внатрешни работи информира дека 35-годишен…

52-годишен жител на Богданци обвинет за силување…

Синоќа на полноќ во Богданци полициски службеници…

Приведен крадец во Битола, одземеното вратено на…

На 15.06.2024 во 01.30 часот во Битола,…