Објавено на:

Портпаролот на Фејсбук се огласи на Твитер: „Работиме на случајот“

t

Предмалку на својот официјален Твитер профил се огласи првиот човек на „Фејсбук“ за односи со јавноста, Енди Стоун, тој напиша:

„Свесни сме за проблемите со нашите сервиси, но работиме на случајот“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ започна истрага против МЕТА: „Фејсбук и…

Европската унија започна истрага против Мета, сопственикот…

Повторно падна Фејсбук…

Апликациите на МЕТА повторно се соочуваат со…

Дали ВМРО ДПМНЕ стои зад повеќе од…

Дали ВМРО ДПМНЕ стои зад повеќе од…

Првични информации: Зошто падна Фејсбук?

Оштетени подморски кабли во Црвеното море се…

Се врати Фејсбук: Останатите платформи сè уште…

Фејсбук успеа да ги врати своите услуги…