Потрeсни детали: Ксенија Вучиќ му пoчинa на синот на раце, ја реанимирaле еден час

t

Новинарката Ксенија Вучиќ почина вчера ненадејно. Таа беше првата сопруга на српскиот претседател Алексанар Вучиќ со кого ги имаат двете деца, Данило и Милица.

Уредникот на Информер, Драган Вучиќевиќ во телевизиско гостување открива каков човек била Ксенија.

-Ксенија ја знаевме децении. Прекрасен човек, добар другар, пожртвувана мајка. Судбината е сурова. Почина во својот стан. Данило бил со неа, му починала на раце и тоа е страшно. Штом слушнал за тоа, претседателот отишол во нејзиниот дом. За 6-7 минути пристигнала Итната помош, се обиделе да ја реанимираат еден час, но немало помош, открива Вучиќевиќ кој додава дека се уште не се знае причината за смртта, но се претпоставува дека е тромб.

Како што информира Вучиќевиќ погребот ќе биде одржан утре на 31 јануари во 13:30 часот на Новите гробишта во Белград.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најважната средба досега: Вучиќ со Џипинг на…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека…

И Вучиќ на средба со Бајден: Србија…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска соопшти…

Вучиќ: Бранот на насилство е поради напуштање…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во своето…

Вучиќ ги прашува ОН: Каде ви беше…

Вучиќ во својот говор денеска во Обединетите…

Вучиќ: Србија никогаш не нападнала никого, за…

Српскиот претседател Александар Вучиќ се обрати на…