Објавено на:

Почина холивудската легенда Доналд Сатерленд

t

Холивудската актерска легенда Доналд Сатерленд после долго боледување денеска на 88 години почина во неговиот дом во Мајами.

Веста за смртта на „Твитер“ ја објави неговиот син, глумецот Кифер Сатерленд.

Лично мислам дека е еден од најважните актери во историјата на филмот. Тој никогаш не се плашеше од улога, добра, лоша или грда. Тој го сакаше тоа што го правеше и го правеше она што го сакаше, и никогаш не може да се бара повеќе од тоа. Имаше добар живот, напиша 57-годишниот Кифер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ