Објавено на:

Прегазено дете во Тетово!

t

33-годишник вчера прегазил дете во Тетово.

– На 19.06.2024 во 17.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на ул.„Љубо Божиновски – Пиш“ во Тетово патничко возило „опел вектра“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.Р.(33) од Тетово, удрило во малолетен пешак од Тетово. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Клиничка болница Тетово, информираат од МВР

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Човек загина по удар од воз кај…

На железничката пруга кај булеварот „Србија“, синоќа…

Се пренасочува сообраќајот на патот Тетово –…

АМСМ информира дека регионалниот пат Тетово –…

Паднати бандери и дрвја, поплавени куќи и…

Регионалниот ЦУК Тетово, известува дека вчера во…

Претрес во Тетово, пронајдена дрога

На 22.06.2024, полициски службеници од Отсекот за…

Прегазено дете во Тетово!

33-годишник вчера прегазил дете во Тетово. –…