Предлог законот за зголемување на минималната плата денес на собраниска комисија

t

Собраниската Комисија за европски прашања денеска на седница треба да расправа за Извештајот на Европската комисија за Република Македонија за 2021 година.

Комисијата за труд и социјална политика и Законодавно-правната комисија, пак, ќе го разгледуваат Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за минимална плата во Република Македонија, по скратена постапка.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Синдикатите попладнево на штрајк во Скопје, бараат…

Првомајскиот протест на ССМ започна попладнево во…

Синдикатот на полицијата бара вредноста на еден…

Моментално платата на полицискиот службеник изнесува околу…

Петков ќе донира една негова плата во…

Бугарскиот премиер Кирил Петков во објава на Фејсбук напиша…

Одлична вест за вработените од МВР: Исплатена…

Денеска, (29.03.2022) на 5.897 вработени во МВР,…

Груби се пожали: Земам најниска плата како…

Мојата плата како вицепремиер е 70.000 денари,…