Објавено на:

Пресврт – Републиканците контра НАТО: Гласаа негативно за поддршката на Вашингтон на сојузот!

t

Речиси една третина од републиканците во Претставничкиот дом на САД гласаа против резолуцијата која ја потврди недвосмислената поддршка на Вашингтон за НАТО „како сојуз заснован на демократски принципи“

Либералите на интернет остро ги критикуваа членовите на Републиканската партија дека заземаат страна со Русија…

… Во резолуцијата пишува „НАТО“ и ни најмалку не ја спомнува Русија. – велат од Републиканската партија.

Поранешниот претседател на САД, и иден републикански кандидат за претседател, Доналд Трамп, во неколку наврати го критикуваше Бајден за неговите постапки кон Русија.

Трамп во една прилика рече “Да бев јас претседател немаше да се случи Украина”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мејер: САД, ЕУ и партнерите инвестираа милиони…

 Претставници на 36 јавни претпријатија од Скопскиот,…

Москва: Воените вежби на НАТО се подготовка…

Планираните воени вежби на НАТО во 2024…

Столтенберг и Мили согласни: Мора да се…

Двајцата топ западни официјални лица рекоа дека…

Националниот долг на САД со нов рекорд

Долгот на земјата ги помина фамозните 33…

(Видео) Столтенберг со шокантно признание за војната…

Генералниот секретар на НАТО, потврди дека Русија…