Пресуда: Осуден полицаецот кој лажел за Јане Ченто во 2018

t

Исказите на полицискиот службеник дека Јане Ченто, кој тогаше беше во домашен притвор, не е дома, по што тој беше префрлен во затворски притвор, биле лажни, потврдил Апелациониот суд и условно го осудил службеникот, известува Каролина Дурло. Погледајте го целиот прилог за овој случај и скандал кој е еден од доказите како тогашната власт го местела Јане.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Таткото на Вања останува во притвор!

Александар Ѓорчевски– таткото на 14-годишната Вањa која…

Продолжен притворот за осомничените за убиството на…

Продолжен притвор од 30 дена добија петмината…

Пресуда: Осуден полицаецот кој лажел за Јане…

Исказите на полицискиот службеник дека Јане Ченто,…

Обвинителството бара 48 часовен притвор за тројца…

Јавниот обвинител до Основниот кривичен суд Скопје…

Полицаец се ранил додека го чистел пиштолот

На 23.11.2023 во 10.30 часот во СВР…