Претреси во Битола: Запленето оружје!

t

Полициски службеници од СВР Битола денеска (13.12) заради сомнение за сторено кривично дело по чл.396 од КЗ ги лишиле од слобода П.Ј.(68) од Битола и Т.Г.(61) од с.Канино,битолско. Имено, при извршен претрес со судска наредба од Основен суд Битола во куќа сопственост на П.Ј.(68) од Битола беа пронајдени и одземени 14 пушки, пет пиштоли, два револвери, разни делови за оружје и околу 300 куршуми различен калибар.


При претрес во с.Канино, битолско во домот на Т.Г.(51) од с.Канино, пронајдени и одземени се две ловни пушки, една воздушна пушка, еден пиштол, разни делови за оружје, како и патрони за пушка. Лицата се лишени од слобода и по документирање на случаите ќе бидат поднесени кривична пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вечерва голем народен собир на Левица во…

„Левица“ вечерва во Битола организира народен собир…

Вработена во средно училиште во Битола нападната…

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од…

(Документи) Се местеле ли тендери за фирма…

Фирма блиска до потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар…

Јавните претпријатија во Битола се „дават“ во…

Сите битолски јавни претпријатија освен ЈП „Нискоградба“…